Dziękuję Mirkowi za zorganizowanie kolejnej akcji testów grupowych w której mogłem wziąć udział.

Zapach

Mydło Musgo Real Classic Scent ma intensywny, złożony  i wytrawny aromat. Na pierwszym planie wyczuwalne są nuty cytrusowe. Drugi plan to ciemna ziemista wetiwera i kumaryna. Wyczuwam jeszcze kilka innych nut zapachowych, których nie jestem w stanie sklasyfikować.

Mydło posiada na wskroś klasyczny męski zapach – mam wrażenie, że kompozycja powstała kilkadziesiąt lat temu. Z tego powodu polecam go dojrzałym miłośnikom Tradycyjnego Golenia. Nie jest to zapach „dziadkowy” – ja kierowałbym go do mężczyzn w wieku 40+.

Zapach Musgo Real Classic bardzo dobrze komponuje się z perfumami Guerlain Vetiver.

Wyrabianie piany

Mydło Musgo Real Classic bardzo lubi wodę. Gdy pierwszy raz goliłem się przy jego użyciu standardowo strzepnąłem pędzel i pomimo tego, że dość długo kręciłem nim po mydle, piany nie wystarczyło na trzy przejścia – zaczęła zanikać i musiałem dobrać mydła. W czasie drugiego golenia nabierałem mydło bardziej mokrym pędzlem. Tym razem uzyskałem ogromne ilości kremowej piany. Przy kolejnych goleniach, gdy widziałem, że pędzel jest zbyt suchy dodawałem do tygielka kilka kropel wody. Po kilku goleniach namiękło ono na tyle, że nawet dość suchym pędzlem udawało się nabrać odpowiednią ilość mydła.

Największą zaletą piany z mydła Musgo Real Classic jest jej obfitość. Bez problemu uzyskiwałem efekt brody Świętego Mikołaja. Przyznam, że dawało mi to dodatkową radość z golenia. Do jakości piany nie mam większych zastrzeżeń: jest kremowa, średnio tłusta, nie należy do bardzo gęstych, lecz na pewno nie jest lekka. Jest bardzo stabilna: po wyrobieniu w naczyniu wygląda dobrze nawet po kilku godzinach. W czasie golenia nie zanika ani nie wysycha, jeśli załadujemy odpowiednią ilość mydła.

Jeśli zaczniemy rozwadniać pianę w celu zwiększenia poślizgu osiągniemy spadek efektywności golenia. Pomimo że do naładowania odpowiedniej ilości mydła na pędzel, należy użyć dość dużo wody a zbyt rozwodniona piana powoduje nieefektywne golenie, to wyrobienie dobrej piany nie jest trudne.

Golenie

Najbardziej optymalna piana z mydła Musgo Real Classic zapewnia bardzo dobrą amortyzację (9/10 pkt) i dobry poślizg (7/10 pkt – bardzo mocna siódemka ale do ósemki niestety trochę brakuje). Pomimo, że poślizg nie jest wybitny można dwa-trzy razy przejeżdżać to samo miejsce, bez ponownego nanoszenia piany i nie nabawić się podrażnienia skóry. Na wysoką efektywność golenia dodatkowo wpływa bardzo dobre zmiękczenie zarostu.

Mydło jest odporne na jakość wody – golenie przebiegło podobnie zarówno przy użyciu kranówki jak i wody demineralizowanej.

Po goleniu

Po pierwszych trzech goleniach mydłem Musgo Real Classic czułem lekkie szczypanie skóry. Po tym czasie skóra się przyzwyczaiła i nie odczuwałem żadnego dyskomfortu. Skóra była dość gładka i przyjemna w dotyku, jednak po goleniu wolałem zastosować krem.

Cena i wydajność

W czasie testów na jedno trójprzejściowe golenie zużywałem około 0,75 gram produktu. Przyznaję, że nie żałowałem mydła i prawie za każdym razem osiągałem efekt brody Świętego Mikołaja. Przy cenie zakupu 35 zł za 125 gramowe uzupełnienie koszt jednego zabiegu wynosi 21 groszy.

Podsumowanie i ocena

Mydło Musgo Real Classic Scent, to jeden z najlepszych produktów w swojej klasie cenowej. Posiada przyjemny zapach, daje dobrą pianę i zapewnia wysoką efektywność golenia.  Bardzo się cieszę, że mogłem na własnej skórze wypróbować ten produkt. W przyszłości, gdy znudzi mi się testowanie nowych produktów, mydło Musgo Real Classic Scent zagości na mojej półce obok mydeł: Kent, I Coloniali Mango, Loccitane Cade, Saponificio Varesino Manna di Sicilia.

Moja ocena : 8/10

  • zapach: 7/10,
  • właściwości piany: 9/10,
  • efektywność golenia: 8/10,
  • właściwości pielęgnacyjne: 6/10,
  • opłacalność: 9/10.

logo

 

Dodaj komentarz