Mydło ma postać twardego krążka o jasno zielonym zabarwieniu. Na zimno raczej nie sposób go formować, zatem troszkę zachodu było potrzebne aby umieścić próbkę w zakręcanym pojemniczku.

Zapach

Nie mam co czarować. Wąchając mydło nie udało mi się rozpoznać składników kompozycji. Polegając wyłącznie na swoich odczuciach, mogę tylko opisać je jako kwiatowo korzenno kolońskie. Zapach jest bardzo miły i subtelny w swym wyrazie ale za razem bardzo intensywny. Jak dla mnie zabrakło w nim czegoś ostrego. Może nuty pieprzowej lub drzewnej. Niemniej jednak zapach idealnie pasuje do mydła do golenia i wspaniałe współgra z AS BRUT, którego wybrałem do tego połączenia.
Ocena: 7/10

Piana

Mimo, że jest to mydło twarde, nabieranie go na pędzel nie stanowi najmniejszego problemu. Wystarczy chwila kręcenia mokrym pędzlem w tygielku aby pokryć włosie odpowiednią ilością mydła. Podobnie z wyrabianiem piany. Szybko i sprawnie. Piana ma gęstą postać i można o niej wyrażać się w samych superlatywach. Zapach zachowuje się w niej nadal intensywnie.

Zachowanie piany jest poprawne zarówno na zimno jak i w podgrzewanym naczyniu.
Do testów przeznaczyłem różne typy pędzli (syntetyczny, borsuk, szczecina, koński) za każdym razem osiągając poprawną pianę.
Zarówno zmiękczanie zarostu jak i poślizg stoją na wystarczająco dobrym poziomie. Nie jest może wzorowo, ale bardzo poprawnie.

Ocena: 7/10

Golenie

Mydło (jak to mam w zwyczaju) przetestowałem z użyciem różnych sprzętów go golenia. Zarówno maszynką jak i brzytwą, golenie z Musgo przebiegało wzorowo.
Poślizg wyczuwalny w czasie zgalania zarostu, nie pozostaje na skórze po przejściu ostrza. Nie wyczuwalna jest żadna pozostałość mydła. Podejrzewam, że to zasługa zawartości talku. Uczucie nieco zaskakujące ale pozytywnie.

Kolejna ciekawostka to dość kojące właściwości mydła. Jak dla mnie mogło by ono mieć przydomek Sensitive. Nawet po trzech dość mocnych przejściach brzytwy (zawsze poprzestaję na dwóch) skóra nie wskazywała żadnych oznak podrażnienia. Nawet przemycie płynem po goleniu po takim zabiegu, nie spowodowało zbyt silnego pieczenia. Nie jest to raczej zasługa amortyzacji a jakiegoś kojące go składnika mydła.

OCENA 8/10

Po goleniu

Z premedytacją kilka testowych goleń zakończyłem wyłącznie przeżyciem twarzy wodą tak aby dobrze poznać działanie mydła. O dziwo skóra była po takim zabiegu w dobrej kondycji. Brak efektu ściągnięcia, co jest o tyle dziwne, bo mydło to nie pozostawia na skórze żadnego nawilżającego filmu. Czy jest to fajne? Niekoniecznie. Chyba wolał bym efekt nawilżenia.

OCENA 7/10

Opłacalność

Musgo Real nie należy do mydeł drogich. Cena zakupu na poziomie niecałych 40zł plus koszty przesyłki mogą świadczyć o wysokiej opłacalności. Pamiętać należy, że jest to mydło twarde i jego zużycie jest małe a wydajność duża. Powoduje to, że zakup Musgo staje się zakupem na długi czas. Próbka jaką dostałem do testów starczyła na wiele goleń, testów piany na ręku i nadal cześć mydła pozostała. Nie sądziłem po rozmiarach próbki że starczy na sensowne testy a już na pewno nie że po ponad tygodniu codziennego używania jeszcze zostanie.

OCENA 9/10

Podsumowanie

Musgo Real to naprawdę solidne mydło o stonowanym nienachalnym zapachu. Daje dobrą pianę i przyzwoite warunki golenia. Czy mógłbym go kupić i obcować przez dłuższy czas? Raczej tak. Tyle, że używanie jednego kosmetyku przez dłuższy czas jest dla mnie coraz większym wyzwaniem. Manieruję i zaczynam ganiać króliczka 😉

OCENA CAŁKOWITA: 7,6/10

Dodaj komentarz