Opakowanie i postać

Mydło opakowane jest w proste plastikowe pudełeczko z minimalistyczną etykietą na wierzchu. Mystic Water ma konsystencję twardego kremu.

Mystic-Water-Wild-Lavender-Shaving-Soap

Skład

Producent, pani Michelle Burns, zadbała o naturalny skład: łój, woda, olej rycynowy, gliceryna, wodorotlenek potasu, masło shea, olej awokado, olej palmowy, olejek lewendowy, wodorotlenek sodu, kwas stearynowy, wyciąg z liści aloesu, bentonit i jedwab.

Zapach

Zapach to oczywiście kwestia gustu. Mnie się podoba, choć umiarkowanie lubię aromat lawendy. Jednak zaznaczam, że to prosty zapach.

Piana

Pierwsza próba z mydłem nie należała do zbyt udanych, bo piana wyszła dość „cienka” i nie dawała wystarczającego poślizgu, a na dodatek szybko wysychała. Następnego dnia zabrałem się za kręcenie już dużo porządniej. Po pierwsze, dłużej nabierałem mydła z pudełeczka, a później już na twarzy znacznie dłużej wyrabiałem, dodając w międzyczasie odrobinę wody. Okazało się, że warto było. Piana wyszła po prostu idealna – aksamitna i bardzo trwała.

Golenie

Żyletka ślizgała się po niej całkiem nieźle, choć nie idealnie. Piana zapewniała dobrą ochronę.

Po goleniu

Po goleniu i przemyciu zimną wodą, specjalnie wstrzymałem się ze stosowaniem kolejnych wynalazków, aby zobaczyć jakie właściwości będzie miało samo mydło. Muszę przyznać, że pokazało klasę. Skóra była sprężysta, bardzo dobrze nawilżona i przez dłuższy czas zachowała ładny zapach.

Cena i dostępność

Mydło można kupić na stronie producenta za $11,79 w pudełku, ew. sam wkład za $9,91 (http://www.mysticwatersoap.com). Zważywszy, że jest to produkt wytwarzany w manufakturze i z naturalnych składników, cena jest bardzo dobra.

Moja ocena: 7/10 (bardzo dobry produkt)

  • zapach (atrakcyjność, intensywność i trwałość): 8/10,
  • właściwości piany (łatwość wyrabiania, trwałość i inne właściwości piany): 6/10,
  • efektywność golenia (poślizg, zmiękczanie zarostu, dokładność itp.): 8/10,
  • odczucia po goleniu (właściwości pielęgnacyjne, zapach): 9/10,
  • opłacalność: 3/10.

Sprawdź w rankingu mydeł i kremów do golenia, jak recenzowany produkt wypada na tle konkurencji.

Ocena ogólna nie uwzględnia opłacalności, ani nie jest średnią poszczególnych ocen.

Punktacja: 1 – tragiczny, 2 – słaby, 3-4 – taki sobie, 5-6 – dobry, 7-8 bardzo dobry, 9 – niemal doskonały, 10 – wybitny

Zapraszam do dyskusji. Każdy komentarz jest dla mnie nagrodą i wzbogaca recenzję. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o nowych wpisach, śledź mnie na Twitterze (polecam), ew. zasubskrybuj blog w WordPressie. Po opublikowaniu nowego wpisu, dostaniesz e-maila.

Dodaj komentarz