Zgodnie z zapowiedzią, geekhub.pl organizuje pierwszy wspólny test mydła do golenia. Mam nadzieję, że w ten sposób będziemy mogli bardziej obiektywnie ocenić produkt. Dlaczego na pierwszy rzut idzie Valobra? Ta włoska firma z ponad stuletnią historią, zdobyła uznanie jako producent wysokiej klasy mydeł do golenia i mydeł toaletowych. Valobra wytwarza również mydła do golenia dla znanych firm z branży kosmetyków męskich. Choć mydła Valobra znajdziemy w ofercie polskich sklepów internetowych, nie są zbyt powszechnie obecne na zdjęciach goleniowych i w recenzjach. Czy słusznie? Zobaczymy.

Valobra-Fougere-zestaw1

Kupione mydło podzieliłem na plasterki o masie 15-20 gramów i wysłałem do kolegów: Tomka, Artura, MaxiKing, Lewy, Laki_Luk. Czekam jeszcze na adres do Vasco.

Mam nadzieję, że za około trzy tygodnie będziemy mogli opublikować opisy naszych wrażeń. Sam przygotuję elementy recenzji, które nie podlegają ocenie – historię firmy, opakowanie i postać oraz dostępność. Prosiłbym o opisanie swoich wrażeń odnośnie pozostałych obszarów. Dobrze byłoby, abyśmy posługiwali się identycznym systemem ocen. Dzięki temu będziemy mogli oprócz ocen indywidualnych, zamieścić również ocenę zbiorczą, będącą średnią ocen indywidualnych.

Ten post ma 11 komentarzy

 1. Rafał Lewandowski

  Na razie można powiedzieć, że mydło prezentuje się estetycznie.
  Co do recenzji, dobrze by było, aby wszystkie pojawiły się w tym samym czasie aby nie sugerować się czyjąś oceną.

 2. Mirosław Florek

  Dokładnie taki mam zamiar. Wszystkie recenzje powinny spłynąć do mnie mailowo, tak żeby nie sugerować się opinią innych recenzentów.

 3. Laki_Luk

  Dziękuję za włączenie mnie do grona testerów-recenzentów. Testować lubię. Recenzować za bardzo nie potrafię, ale chętnie podzielę się wrażeniami.
  Zapach fougere dobrze wróży… ale nie uprzedzajmy 🙂

 4. Artur

  Ale dlaczego opakowanie i postać nie podlegają ocenie ?

  1. Mirosław Florek

   Podlegają, podlegają. Tak samo do historii warto dopisać coś od siebie. Ponieważ tylko ja miałem całe opakowanie u siebie, byłoby trudno to ocenić jedynie na podstawie zdjęcia. Po prostu zobowiązałem się, że to tak czy inaczej, te wspólne elementy opiszę.

 5. MaxiKing

  Również bardzo dziękuję za zaproszenie do testów. Dla mnie super sprawa i dziękuje za zaufanie. .

 6. SP3CtRUM

  Czekam z niecierpliwością na pierwszą wspólną recenzję 🙂
  Bardzo jestem ciekaw rezultatów 🙂

 7. Tomasz Karliński

  Test mydła wykonany przez sześciu recenzentów. Zapowiada się ciekawie. Cieszę się, że będę uczestniczył w tym przedsięwzięciu.

 8. Artur

  Wysłałem recenzję na e- mail, kiedy zbiorcza publikacja ?
  przy okazji zauważyłem że
  brakuje mi tu (na geekhub)zakładki „kontakt” 🙂

 9. Laki_Luk

  Ja jestem dopiero po trzech goleniach. Wnioski wstępne spisane. Ponieważ mam tendencję do częstych zmian mojego stosunku do poszczególnych mydeł (w miarę ich bliższego poznawania) przyjąłem założenie 9 goleń na potrzeby tej recenzji. Ale jeśli chcemy przyspieszyć, to mogę skrócić testy.

  1. Mirosław Florek

   Nie trzeba niczego przyśpieszać. Mamy jeszcze przynajmniej tydzień. Lepiej być pewnym werdyktu.

Dodaj komentarz