Manifestacja „Obywatele dla demokracji” 12.12.2015, godz. 12:00

kod-manifestacja-12-12-2015

4 Comments

 1. Tomasz Karliński

  Poznań też miał swoją manifestację.
  Jestem podbudowany postawą moralną narodu. Mam nadzieję, że o demokrację nie będzie trzeba walczyć w taki sposób jak 30-dzieści kilka lat temu.

  Reply
 2. Mirosław Florek (Post author)

  Hello, Tomek! Ja już wróciłem. Jestem z jednej strony podbudowany naprawdę fajną, pokojową atmosferą, mądrymi, uśmiechniętymi twarzami manifestujących. Z drugiej strony, jestem zniesmaczony zadymiarzami, którzy spoza kordonu policji próbowali za wszelką cenę popsuć naszą imprezę. Jak walczyć z tymi megafonami wylewającymi z siebie jad w postaci np. pytań “ile wam zapłacili?”. Ostatni raz brałem udział w manifestacjach przed 1989 rokiem i chwilę po odzyskaniu niepodległości. Myślę, że My nie umiemy właściwie odpowiedzieć bezczelności, bucie i chamstwu. Poza tym, na własne oczy ujrzałem zaślepienie, zapalczywość i twardogłowość zwolenników “Budapesztu w Warszawie”. Coś strasznego. Tym naprawdę jestem przerażony.

  PS. Hasło dnia: “Saska przeprasza za Kempę”. A.. i jeszcze jeden transparent był śmieszny. Nieśli go manifestanci z Krakowa – “Kraków przeprasza za Dudę, Ziobro i Gowina”.

  Reply
 3. Tomasz Karliński

  Niestety Ci po drugiej stronie mierzą Nas swoją miarą.

  Reply
 4. Mirosław Florek (Post author)

  Koledze “Jaśko” próbującego tu trollować z e-maila “ChujCiwDupe@wp.pl” chciałem wyjaśnić, że zadałem sobie trud, aby przeczytać bełkot z linku który wysłałeś. Przepraszam, jeśli oceniłem Cię niesprawiedliwie, ale zarówno to w jaki sposób cytowany przez Ciebie tekst jest napisany, jak i stylistyka jedynego wysłanego przez Ciebie zdania, świadczyły o tym, że próbujesz trollować. Dlatego właśnie zaliczyłem Twój komentarz do spamu.

  Chciałem Ci wyjaśnić, że na manifestacji w której brałem udział, trolle takie jak Ty cały czas próbowały przeszkadzać. Nie wiesz o czym piszę? Już wyjaśniam. Chodzi mi o głośną muzykę nadawaną przez megafony i komunikaty mające stanowić kontrę do słów uczestników manifestacji. Ani to nie jest miejsce i czas na dyskusję, ani to nie jest właściwa jej forma. Efekt jest dokładnie odwrotny do zamierzonego, bo tylko upewnia nas, że warto było przyjść i w sposób kulturalny pokazać swą siłę.

  Dam Ci małą wskazówkę. Popracuj nad językiem polskim, a więc nad warsztatem którym nieudolnie próbujesz się posługiwać. Efekty będę zdumiewające. Zobaczysz. Jeśli jesteś jeszcze w szkole, to po prostu czytaj lektury i odrabiaj lekcje. Poza tym, powtarzaj sobie zaznaczone przez nauczycielkę w pracach domowych błędy. Staraj się również dyskutować z rodzicami nawet gdy mają inne niż Ty poglądy na różne tematy (oby!). Oducz się używania brzydkich wyrazów, bo świadczą one o niskiej kulturze i ubogim słownictwie. Wpadnij tu jeszcze za parę lat. Powodzenia!

  Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *